2016-2017 kokkuvõte

giphy

Portfell oli 2016 aasta alguses 10 000 eurot, millest ca 70% oli eraisikuna sularahas ja 30% ettevõttes kasumina.

Olin äsja Eestisse tagasi tulnud ning teadsin, et soovin oma raha ära investeerida, kuid ühtegi konkreetset plaani paigas ei olnud.  Palgatööd ma ei teinud, aga mul oli oma ühemehe ettevõte. Tegelesin jõudsalt ettevõtlusega ja kõrvalt hakkasin kuulama Investeerimisraadiot ja lugema erinevaid finantsalaseid raamatuid. Üheks suureks motivaatoriks oli ka kindlasti Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpik”, mida soovitan kõikidel alustajatel lugeda.

Aasta läks kiirelt ning eneselegi ootamatult oli käes 2017 aasta jaanuar. Portfell oli kasvanud ca 60 000 euro peale.

See summa oli kõik tulnud ettevõtlusest, sest ma ei leidnud endas julgust raha ära investeerida. Olin silmad punnis ja nina veriseks tööd rabanud ning polnud sentigi veel reaalselt ära investeerinud. Mitu kuud olin mõelnud, et nüüd kannan raha ühisrahastusse või leian raharoboti, aga kordagi ei olnud seda “õiget” hetke või tunnet.

2017. aasta veebruaris otsustasin, et aitab. Mida kauem ma mõtlen ja vaagin, seda vähem ma midagi reaalselt ära teen. Ma olin siiani käitunud justkui 0. Oli aeg tegutseda. Sa võid raamatuid ja podcaste lõputult kuulata, aga sealt sa saad vaid teoreetilist abi. Asi on vaja ka praktiliselt läbi teha.

Minu esialgseks hüppelauaks said Twino ja Mintos. Kandsin neile ettevaatlikult ca 500 eurot peale ning vaatasin, kuidas raha hakkas tegema raha. Sain sellest julgust ja lisasin järgmisel kuul oma portfelli ka Omaraha. Viimane on neist küll kõige keerulisem, aga seevastu kõige tootlikum leht. Esimesed kaks siis vastavalt 10% ja 12%. Omaraha pani neile pika puuga ära, andes tootluseks ca 27%

Paari kuu jooksul kandsin Mintosesse ca 7000 eurot, Twinosse ca 2000 eurot ja Omarahasse ca 2500 eurot. Raha keerles seal jõudsalt, kui ühtäkki sai õnn läbi. Twinos ei läinud enam laenud välja ning raha jäi seisma. Mintoses olin investeerinud ainult Gruusia 1-kuulistesse laenudesse ning lugedes uudiseid selle riigi uute seaduste kohta, tundsin, et seal raha keerutades on riski suhe liiga kõrge. Ma “riskin” oma 7000 euroga, et teenida igakuiselt ca 70 eurot. Praktiliselt sama tootlust pakkusid mustal turul olevad RahaRobotid. Nendega oleks kindlasti veidi rohkem tegemist, aga vähemalt on su raha põhimõtteliselt käega katsutaval kujul olemas ning keegi ei saa seda otseselt ära võtta.

Avastasin veel ühe blogi, mis pani mind veidi sügavamalt mõtlema Mintoses investeerimise üle. Selleks postituseks osutus  Mintos Independent Review. 
Samal ajal jäi mulle silma ka Taavi Pertmani postitus  ning mu sisetunne ütles tol hetkel, et on aeg uusi jahimaid proovida. Paari kuuga õnnestus Mintoses teenida ca 300 eurot.

Hakkasin vaikselt finantse eemaldama ning aasta lõpuks olin mõlemast täielikult väljunud. Kuid sellega aasta lõpp ei piirdunud. Jätkasin endiselt Omarahas raha keerutamist ning sügisel leidsin mustalt turult ühe tõelise Püha Graali – RahaBoti.

Üks Inglismaal elav naisterahvas otsustas oma uuendatud, kuid siiski tema jaoks kasutu RahaBoti maha müüa. Olin turul hoidnud juba pea kaks aastat silma peal, kuid senini ei olnud leidnud ühtegi tõeliselt väärtuslikku Rahabotti.

Tema nimi oli RahaBot 1.6 SOL 58.

Maksin tema eest 30 000 eurot ja pärast mõningast poleerimist ning ca 1400€ lisainvesteeringust oli ta valmis mind teenima. Peale start nupule vajutamist, pritsis ta koheselt 275€ välja. Kahjuks on see protsess aga vaevaline ning raha tuleb iga 30 päeva tagant. Hetkel olen tema käest 5 korda raha kätte saanud ning ta on oma esialgse lisainvesteeringu tagasi teeninud.

P2P ühisrahastusturul võivad olukorrad aga üsna kiirelt muutuda. 2018 aasta alguseks ei olnud ma veel ühtegi uut RahaRobotit leidnud ning raha seisab endiselt lihtsalt kontol. Hetkel on Eestis inflatsioon ca 4%, mis tähendab seda, et aastas kaotad sa 4% oma rahajõust. On aeg midagi ette võtta ning panna see raha raha tegema.

Läksin tagasi Mintose keskkonda ning seekord investeerin vaid MOGO autolaenudesse, millel on BuyBack Guarantee ( ehk siis kui laen peaks minema hapuks ostetakse sinu laen tagasi ning sa ei kaota oma raha).

Tule investeeri koos minuga Mintoses ja me mõlemad võidame 1% boonust investeerides. Vajuta sellele lingile, et avada endale Mintoses konto:

https://c.trackmytarget.com/iup527

Kuidas see töötab? Mart avab üleval oleva lingiga konto ning hakkab Mintoses investeerima. 30 päeva pärast on Mart investeerinud kokku 3500€ ning me mõlemad saame oma kontole 35€ puhast raha. Sama diil juhtub ka 60ndal ja 90ndal päeval. Mida rohkem investeerid, seda rohkem boonust saad! Win win!


2 thoughts on “2016-2017 kokkuvõte

  1. Aleksandra Reply

    Hello, I would like to offer you an opportunity to connect. However, I cannot find your contact details. Please contact me directly or please mention your contact details.

  2. algaja Reply

    Mis asi täpsemalt see Rahabot 1.6 SOL 58 on?

Leave a Reply