Just nende ametitega on võimalik Eestis teenida 10 000+ eurot kuus!

 

Suuresti ajendatult Müüri postitusest tooksin välja ametid, kus kohe pihta hakates oleks võimalik ca aastaga teenida minimaalselt 2000 – 5000 eurot kuus ning paari aasta jooksul 10 000 eurot kuus. Aga see eesmärk nõuab ühte eeldust – sa pead tegema seda, mis sulle meeldib. Tee seda kogu oma hinge ja kirega ning ainult siis jõuab ka raha sinuni. Ära sea raha eesmärgiks. Raha on boonus, mis seda tööd tehes kaasneb. Kõik tahavad kiirelt ja kähku orava rattast välja saada ning rikkurid valmis olla. See ei ole võimalik. Punkt. Iga asi vajab pühendumust ja aega. Selle tasemeni ei jõua pelgalt sõrmenipsuga, vaid korralikult tööd tehes.

Järgnevad ametid ei ole pandud pingeritta, vaid välja toodud nii nagu nad mulle meelde tulid.

 

 1. Kinnisvaramaakler. Kinnisvarahinnad on buumimas ning sellest võidavad kõige rohkem just maaklerid. Mida rohkem müüki toimub, seda rohkem saavad nemad endale vahelt krabada. Keskmine töötasu on maakleritel 4-5% müügihinnast. Kui suudad kuus Tallinnas ühe maja maha müüa, siis 10 000 euro eesmärk on praktiliselt käes pelgalt ühe müügiga. Ma ei imesta juba ammu, miks kõik maaklerid kohtumistele Porsche Panamerade või Tesladega tulevad.
 2. Lennukipiloot. Õppimine on veidi pikem protsess, aga kui oled juba kokpitti sisse saanud, on elu kergem. Tavalennul teeb ca 90% tööst ära autopiloot ning sul jääb üle vastutada vaid selle 10% eest. Mida rohkem tunde oma kõhu alla suudad kraapida, seda väärtuslikum piloot sa ka oled. Kindlasti ära sea endale eesmärgiks Nordica piloodiks olla või jääda, sest seal võib antud eesmärgi kätte saamine raske olla. Suuremad summad liiguvad erasektoris. Näiteks hetkel otsib Diamond Sky pilooti, kus palk on alates 4500 eurot.
 3. Lennujuht. Kui armastad lennukeid aga kardad kõrgust, siis lennujuhi amet on täpselt sinu jaoks. Lennujuhtide väljaõpe kestab ca 8 kuud ning peale seda algab praktika, mis on tasustatud. Esimesel aastal on lennujuhi keskmine kogupalk peale lennujuhiloa saamist 33 500 eurot aastas ehk ligi 2800 eurot kuus. Teisel aastal on töötasuks juba 40 000 eurot aastas ja kolmandal 46 000 eurot. Lennujuhi amet ei tunne riigi piire. Töö on üldjoontes samasugune igal pool, töökeeleks on ikka inglise keel, olenemata sellest, kas töötad Eestis, Soomes või Lõuna-Aafrikas. Jällegi, mida rohkem tunde endale kirja saad, seda väärtuslikum sa oled. Mida tihedamas lennuliiklusega lennujaamas töötad, seda suurem on ka palk. Kuressaare lennujaamas töötades 10 000 eurot kätte ei saa.
 4. Õhtujuht.  Headest õhtujuhtidest on alati puudus ning nende õhtutaks jääb enamasti 500-2000 euro vahele. Suureks plussiks on see, et amet ei vaja väga eelnevat õppimist. Piisab kui sul jutt jookseb ning oled avatud inimene. Paar tuhat kuus teenida on üsna lihtne ning 10 000+ euro piir on väga käega katsutav paari aastaga. Aga siin peab arvestama, et töö on veidi sessoone. Suuremad sissetulekud jäävad suve ja talve perioodi peale. Boonuseks tuleb see, kui sul on hea kontaktivõrgustik.
 5. IT-Juht. Otseselt ei pea tegemist olema IT-juhiga. Siia alla võib lugeda ka teisi IT-valdkonnas töötavaid inimesi. Kui sul on tahtmist ja pühendumust, siis paar tuhat eurot kuus teenida on sama kerge kui lapselt kommi ära võtmine. Kui sa lood oma ettevõttes väärtust ja tunned, et pakud klientidele lisaväärtust, siis tõsta oma hindu või küsi bossilt raha juurde. Neil ei ole sulle kahju maksta, sest selles valdkonnas on turg tihe. Häid IT inimesi on kõikjal vaja ning selle eest ka makstakse. Kui oled veel eriti nupukas, siis oma äppide või robotite tegemine/müümine annab meeletu lisaboosti palgale.
 6. Advokaat. Heal tasemel juristi tunnihind on ca 200 eurot. Kui arvestada tavalist töönädalat, siis kuuga võiks advokaat teenida ca 32 000 eurot. Mõni minu tutvusringkonnas olev jurist aga müüb isegi rohkem tunde kui tavalises töönädalas ette nähtud, ning seda kõrgema hinnaga.
 7. Videograaf. Kui sa teed head videopilti, siis paar tuhat eurot kuus teenida on väga kerge. Piisab ühest suuremast projektist kuus, et see summa kätte saada. Kui sulle meeldivad pulmad, siis suvel võid vabalt täispika päeva eest küsida 1000-1500 eurot. Parematel videograafidel küündib Eestis päevatasu juba 3000-4000 euro juurde. Kui sa rahast ei hooli, siis võid toimida nagu Juhani ja Katri ning hoopis ringi reisida ja maailma avastada.
 8. Fotograaf.  Samad sõnad kehtivad ka fotograafidele. Heal tasemel olevad Eesti fotograafid teenivad vabalt 10 000+ eurot kuus. Võtame kasvõi Lev Dolgatšjovi ettevõtte, mis tegeleb pildipanga fotode müügiga. Nende eelmise aasta käive oli ca 500 000 eurot.
 9. Muusik. Eesti konnatiigis on üsna kerge tippu jõuda ja massidele ennast nähtavaks teha. Selle jaoks ei pea isegi Eesti otsib Superstaari saadet ära võitma, et su muusikat lastaks söögi peale ja söögi alla. Võtame kasvõi Karl-Erik Taukari. Viie aastaga on ta jõudnud olukorda, kus tema igakuine sissetulek on pea 12 000 eurot.
 10. Ürituste korraldaja. Kas sulle meeldib punkte omavahel ühendada ning ise midagi mitte tehes raha teenida? Siis on see töökoht sulle. Sa võtad iga liigutuse eest raha ning jälgid seda peent kaost, mille sa korraldanud oled. Kasuks tuleb, kui sul on hea manipulatsiooni oskus ning kümme kätt. Kiire koolitus, kuidas selles ametis raha teenida : Vali välja õhtujuht, keda tahad üritusel kasutada. Kui õhtujuht teeb pakkumise 1000 euro peale, siis ütle, et klient maksab ainult 700 eurot. Kliendile aga müüd õhtujuhi teenuse 1300 euro eest maha. Lisaks võtad kliendilt ka veel üleüldise korraldamise eest.

Boonusrida, mida ei maksa nii tõsiselt võtta.

 

 1. Krüptovaluuta “ekspert” või koolitaja. Siin on kaks valikut. Sa võid teha asja puhtalt ning ausalt ja hakata koolitajaks. Teed endale selgeks erinevad krüptovaluutad ning hakkad pakkuma selles valdkonnas koolitusi. Põhikasum tuleb müügi pealt ning sekka pressid ka mõned affiliate koodid, mis su enda krüptokasumit suurendavad. Või siis lähed teist teed ning kuulutad ennast eksperdiks ja tood turule enda krüpto. Kasseerid ullikestelt suuri summasid ning siis mingi hetk kaod ära, et veidi hiljem jälle uue krüptoga välja tulla. Seda ringi jooksed nii kaua kui süda lustib. Ehedaks näiteks on meil siin Erik Nurme.
 2. Riigikoguliige. Selles ametis on puhtalt keeruline teenida 10 000 eurot kuus.  Koos kuluhüvitiste ära kasutamisega ning riigikogu palgaga on siiski võimalik teenida ca 5000-6000 eurot kuus. Töökoht on sulle neljaks aastaks garanteeritud ning keegi sinult peale käe tõstmise otseselt rohkemat ei oota.

 

 

Need olid pelgalt ametid, kus tean isiklikult inimesi, kes teenivad 10k+ eurot kuus. Aga seda nimekirja saaks lõputult pikendada. Raha leiab inimesed varem või hiljem, kui nad teevad seda, mida armastavad. Hinge ja armastusega tehtud töö meelitab kohale kliendid.
Võta endale hetk ja mõtle, mida sulle meeldib teha ning siis hakka seda tegema!

 

 


8 thoughts on “Just nende ametitega on võimalik Eestis teenida 10 000+ eurot kuus!

 1. Kassapidaja Reply

  Kui juba Riigikogu on nimekirjas, siis võib lisada ka maailma vanima ameti), väga maksuefektiivne, sularaha ainult)

  1. RahaBot Reply

   Olen täitsa nõus. Lisaks võib siia ka veidi viisakama ameti lisada – kullakaevaja. Kuna mul endal isiklik kokkupuude nende ametitega puudus, siis oma postituses neid välja ei toonud 😀

 2. väheke kursis Reply

  huvitav, kas sa ise üldse oled it-juhina töötanud?
  meil peres lausa 2 inimest, kes it-juhina töötanud. vähemalt riigi ja KOV asutustes on it-juhtide palgad ikka oluliselt väiksemad.
  nt kui kooli it-juht saab juba 1200-1500€ kuus, siis see on kooli kohta juba ülihea palk. aga seejuures peab olema lisaks it-juhiks olemisele ka võrguadminn, kasutajatugi ning… asendusõpetaja (kõigis õppeainetes, mille õpetaja koolitusel või haigeks jäänud). ja seda kõike ilma mingi lisatasuta.
  ka mitmes ministeeriumis ning Ametis pole it-juhina üle 2 tuhande kuus kohe mitte kindlasti loota.
  abikaasa töötas aastaid mitmes riigiasutuses it-juhina, üle 2000 on saanud vaid koondamishüvitust, mitte palka. ka kõikidel uutel kandideerimistel on pakutud riigiasutustes juhtivatel kohtadel nii absurdselt väikest palka, et nüüd lõpuks läks ühte välisfirmasse hoopis tavaliseks inseneriks, sest nii teenib rohkem.

  nn bossilt raha juurdeküsimine riigieelarvelistes asutustes ei tööta. saadetakse pikalt.

  1. RahaBot Reply

   Sa vastasid ise täpselt ära. Riigi ja KOV asutustes ei ole sellise palgataseme saavutamine võimalik. Selle saavutamiseks tuleb tööd teha erasektoris ning mida suuremas ettevõttes, seda parem.

 3. tkjmn Reply

  Lisaks veel:
  Müük. Eestlasele loomuomaselt raske amet. Aga kel müügiks annet ja distrilpiini on, siis on võimalusi ikka kõvasti.
  Projekteerimine – inseneeria. Eks ta käib käsikäes ehitusbuumiga üksjagu.

  1. RahaBot Reply

   Mhmh. Olen täiesti nõus. Kui oled hea müügiinimene, siis on taevas vaid limiidiks. Päris korralikult on sellega võimalik teenida.

 4. Marju Reply

  Tere,
  Soovin küsida, kus kohas on 8 kuuline lennujuhi väljaõpe?
  Ma googeldades ei leidnud.

Leave a Reply