18-01 h4ck.final.jaanuar.

 

anigif_sub-buzz-13949-1492560497-1

Kas poleks tore niimoodi raha peal vähemalt korra elus püherdada? Reaalse raha. Mitte ühtede ja nullide jada peal, mis meie ekraanidelt vastu paistavad. Raha võiks ju olla käega katsutav. See seletab ka Eesti investorite kinnisvaralembust. Korter või maja on käega katsutav. Su raha on teisendatud mingiks objektiks ning seda ei saa lihtsalt ära kustutada või kaotada. Eks seetõttu on ka palju hirme ühisrahastuses investeerides, rääkimata krüptovaluutast. Raha on kuskil “õhus” ning kaob kindlustunne. Seetõttu jääb paljudel inimestele raha lihtsalt seisma. Kinnisvarasse investeerides peavad summad suured olema, aga ühisrahastuses ei pea. Seal võib alustada kasvõi 10. eurost ja niimoodi tasapisi kindlustunnet suurendada ja hirmu vähendada. Minul on aidanud hirmu vähendada ka teiste kogemustest kuulmine ja lugemine.

On aeg pöörata pilgud kontodele ja lüüa numbrid kokku. Etteruttavalt võin õelda, et jaanuar on olnud investeerimises rekordkuu. Suur aitäh Mintosele, kes selle kõik võimalikuks on teinud. Nimelt on neil käimas CashBack kampaania, millest kirjutasin ka selles postituses Kas sa soovid tasuta raha? ning põgusalt Mintost tutvustavas postituses Miks investeerida Mintoses?.

Jaanuari passiivne sissetulek suurenes võrreldes detsembriga ca 10x. Kui detsembris sai jalad seinale visatud ning selle eest tuli sisse 329€ eurot, siis jaanuari passiivne tulu oli 3119€. Suuresti on see tänu Mintose cashbackile, kust tuli ca 90% passiivsest tulust.

Otsustasin oma seisva raha panna enda eest lõpuks tööle. Olen teadlikult võtnud hetkel suurema riski ühisrahastuses, kus mu osakaal portfellist on ca 55%.

Investeerimise tabel - Google Sheets 2-3-2018 11-51-14 PM.pngOlen olnud kaks aastat oma hirmudest kinni nööritud ning lasin rahal kontol seista. Ma ei julgenud seda kuskile panna, sest äkki keegi võtab selle ära. Äkki majandus kukub kokku ja ma kaotan kõik oma säästud. Hirmud, hirmud, hirmud. Ega ilma asjata ei õelda, et julge hundi rind on rasvane. See hirmul olev hunt istub endiselt võsas ja nälgib. Ta ei sure koheselt ära, aga tükk-tükk haaval kaotab ta osa oma kehast ja vaimust. Samamoodi sööb inflatsioon meie raha, mis seisab kas sukasääres või pangakontol. Teise aasta alguses võtsin vaikselt hoogu ja tulin võsast välja. Andsin tükikeste kaupa oma hirmu ära. Kolmandal aastal olen veelgi julgem ja tegutsen isegi aktiivsemalt.

Investeerimise tabel - Google Sheets 2-3-2018 11-51-55 PM.png

 

Vaikselt sihin oma aasta eesmärgi poole. Portfell väga palju jaanuaris ei suurenenud, sest üks mu hobidest tekitas rahakotti ca 5500€ augu. Õnneks Mintose cashback maksis praktiliselt pool sellest august kinni. Selletõttu tuleb pidevalt oma portfellil silma peal hoida ja otsima paremaid võimalusi, et tootlusnumbreid suurendada. See on eduka investori eeldus.

Kuidas mu portfellil läheb?

Raha toodab endiselt inflatsiooni tõttu miinust.

Ühisrahastuses näitavad hetkel  Mintos ja Omaraha üsna positiivseid numbreid. Viimane neist küll vaikselt liigub vaikselt allapoole. Portaali on tekkinud meeletult palju raha ning nõudlust ei ole. Olen toonud intressid enda jaoks maani, kust enam alla minna ei tahaks. Kui raha peaks jääma pikemalt seisma, siis hakkan seda vaikselt välja kandma. Ometigi oli üheks 2018 aasta eesmärgiks kanda 5% portfellist Omarahasse.

Rahabot töötas nagu ikka, aga tema tootlus on teistega võrreldes väiksem. Rahaboti 1.6 SOL 58 tootlus jääb ca 10% juurde. Hetkel on mustal turul kaks RahaBotti, mille mõlema tootluseks pakkus omanik ca 7%. Minu jaoks jääb see hetkel liiga väheks arvestades kõikidega riskidega, mida sellise seadme omamine põhjustada võib.

Seetõttu on hetkel käimas olev Mintose kampaania väga ahvatlev. Kui kasutada Mogo Cashbacki kampaaniat, siis investeerides 3000 eurot, saab koheselt kätte 150€ ja lisaks veel 30€ intressitulu. Ja kui ma jätan selle raha keerutama aastaks Mintose keskkonda, siis oleks 2018 aasta lõpuks konto väärtus üle 3500 euro. Enam lihtsamat viisi, kuidas investoriks saada, ei ole. Mine proovi ka ise järgi ja järgmise korrani!

 

 

 


2 thoughts on “18-01 h4ck.final.jaanuar.

  1. Varatasku Reply

    Muljetavaldavalt kiire netoväärtuse kasv! Pakub väga huvi, et mis alal täpsemalt tegutsemas oled 🙂

    1. RahaBot Reply

      Ma tänan! 🙂 Ühemehe ettevõtte, mis pakub teenuseid eraisikutele ja ettevõtetele. 🙂

Leave a Reply