50 000 eurot portfellist läinud – 20.02 h2ck.final.veebruar

 

See kuu toimus esimene suurem langus üle pika aja. Nimelt kukkus portfelli väärtus pea 50 000 euro võrra. 450 000 euro piir oli nii tugev, et seda ei suutnud ületada ja see püsib endiselt vastupanu tasemena. Õnneks ei olnud portfelli kukkumine suuresti tingitud koroonaviirusest, vaid mu enda sihilikust tegevusest. Nimelt sai üks lootusetu RahaBot maha müüdud ja seeläbi hoopis oma netoportfelli väärtust tõstetud. Hetkel on portfell ca 400 000 eurot, millest ca 340k eurot on netoportfell. Niimoodi läheb päris raskeks, kui tahan oma selle aasta eesmärgid kätte saada. Seadsin sihiks, et aasta lõpuks on portfell 600 000 euro ületanud. Olen “kõigest” 200 000 euro kaugusel eesmärgist. Kui suudan mustalt turult sellel aastal kaks normaalset RahaBotti juurde leida, siis on eesmärk tehtav!

Kui oled harjunud pidevalt tõusma ja edasi liikuma, siis on psühholoogiliselt raske näha langusi. Isegi kui oled teadlikult sellise otsuse vastu võtnud. Aga eks see ongi reaalsus. Alati ei saagi kõik ainult üles ja üles minna. Positiivne on see, et netoportfell on endiselt tõusulainel ning selle aasta lõpuks võiks saada 450 000 euro piir ka ületatud.

Passiivne sissetulek oli veebruaris 2755 eurot.

Arvestades portfelli suurust on mu tootlus üsna niru, jäädes kõigest 8-9% vahele. Viskasin pilgu peale oma erinevate instrumentide tootlustele ning sealt vaatas vastu selline tabel:

Sellel aastal pakuvad Mintos ja Omaraha üsna võrdväärset tulemust. Algusest peale võrreldes on aga Omaraha ca 1% parem olnud. Hetkel eelistaksin investeerimiseks siiski Mintost, kuna seal on olemas järelturg, mis hoiab mu portfelli likviidsemana.
Aktsiate puhul olen valinud ainult Balti börsi aktsiaid ning nende kogu tootlus algusest peale on ca 6,5%. Seevastu eelmine aasta pakkusid nad suisa 30% tootlust.
RahaBotid jäid tabelist välja, kuna ma ei ole jõudnud nende numbreid korralikult tabelisse kanda. Loodetavasti saan üks hetk kõik numbrid sisse kantud ja saab ka nemad võrdlusindeksisse tuua.

Passiivne sissetulek jagunes ise nelja instrumendi vahel

Ja kogu portfell on jaotunud selliselt:

Raha osakaal kasvas peaaegu kaks korda, kuna mul õnnestus viimane RahaBot maha müüa. See omakorda vähendas RahaBottide osakaalu 52% pealt 41,4% peale. Püüan selle suunata teistesse instrumentidesse, et toimuks pidev sissetuleku suurenemine ja ei laseks rahal põleda.

Ühisrahastuses on raha põud ning nii Mintosesse kui Omarahasse kantud summad lähevad väga kiirelt välja. Hetkel on mu Mintose portfell selline:

Portfell on küll väga likviidne, aga selle miinuseks on suurem risk. 90% mu portfellist on hetkel allokeeritud Finko laenudesse, täpsemalt endise nimega Varksile. Kui Armeenias peaks midagi juhtuma ja Varks kaob, siis see võtaks pea 20% mu portfellist ära. Loodetavasti seda aga ei juhtu.

Tule investeeri koos minuga Mintoses ja me mõlemad võidame 1% boonust investeerides. Vajuta sellele lingile, et avada endale Mintoses konto:

https://c.trackmytarget.com/iup527

Kuidas see töötab? Mart avab üleval oleva lingiga konto ning hakkab Mintoses investeerima. 30 päeva pärast on Mart investeerinud kokku 3500€ ning me mõlemad saame oma kontole 35€ puhast raha. Sama diil juhtub ka 60ndal ja 90ndal päeval. Mida rohkem investeerid, seda rohkem boonust saad!
Win win!

 

RahaBottidest sain lõpuks ometi viimase masina ära müüdud. Õnneks leidsin uue ostja kiirelt, kuid ka selle puhul ei läinud tehing nii sujuvalt kui oleks võinud. Aga vähemalt sai tehing tehtud ning masin ja raha vahetasid omanikke. Mul on hea meel, et sai sellest lahti ning loodan, et uuel kasutajal on rohkem indu ja jaksu seda tööle saada. Selle masina puhul raha trükkimist ei alustanudki, aga vähemalt sain müügiga ca 3500 eurose kasumi.

Mikrolaen pakub endiselt head tootlust ning nüüdsest olen ka selle ettevõtte väike osanik. Usun nende tegemistesse ning ehk tuleb siit üks hetk uus ükssarvik.

Funderbeamis endiselt midagi uut ei ole.

Aktsiate puhul sai natuke dividende, aga selle aasta tootlus on kõigest 2%. Kuna aktsiad moodustavad hetkel ca 5% mu portfellist, siis siinne vähene tootlus ei tohiks üleüldiselt mu portfelli mõjutada. Endiselt ei ole veel jõudnud Interactive Brokersi kontot avada. Iga päev hakkan ette võtma ja siis tuleb miljon muud kiiremat asja ette ja tegemine on soiku jäänud. Püüan kindlasti järgmiseks ülevaateks selle ära teha! Koroonaviirus müügimõtteid ei tekitanud ning pigem oli toimuv väike võbelus kui kriis. Me ei ole veel õiget kriisi õnneks või kahjuks kohanudki. Mu eesmärk on ainult osta ja hoida ning paistab, kuidas see taktika töötab. Võtan portfelli selliste ettevõtete aktsiaid, mille teenuseid ja tooteid ise igapäevaselt tarbin või millesse on sügavam usk.

Hetkel portfell selline ning pean kuskile vaba raha ära paigutama. Kas see liigub Mintosesse, aktsiatesse või Omarahasse, selgub juba järgmisel kuul!


4 thoughts on “50 000 eurot portfellist läinud – 20.02 h2ck.final.veebruar

 1. rahahunt Reply

  Kaunis põhjalik stoori. Võiks ju pigem aktsiaid soodukaga ligi võtta?

  1. Rahabot Reply

   Eks tulebki võtta natuke siit ja natuke sealt.

 2. Tonis Reply

  Millal rahabotte osta saab?

  1. Rahabot Reply

   Kui peaksin masinaid vähendama ja müüki panema, annan teada!

Leave a Reply