10 häkki produktiivsuse tõstmiseks – 18.11 h2ck.final.november

November on olnud üks meeletu kuu nii eraisikuliselt kui tööalaselt. Üks uks küll sulgus, aga elame ja näeme, mida tulevik toob. Sain terve kuu üsna üksasjalikult tööle keskenduda ning tänu sellele tuli ka rekord sissetulek. Suutsin sisse keerutada 18 000 eurot, mis oli minu jaoks korralik rekord. Ületasin oma mai kuu rekordi ca 3000€ga. Sellest postitusest saab lähemalt lugeda mai kuu postitusest.
Tamp oli meeletu. Ma ei ole kokku löönud mitu tundi see kuu küll sai tööd tehtud, aga umbkaudu võis vabu tunde see kuu olla äkki ca 20-30 tundi. Kõik ülejäänud kulus töötamise alla. Selline elu ei ole lihtsamate killast ning selle jaoks on vaja olla 100% produktiivne. Iga minut on vaja maksimaalselt ära kasutada ning igast 60st minutist tuleb välja pigistada 120 minutit. Kuidas seda aga teha?

Alusta oma päeva varakult – ma ei ole kunagi olnud hommikuinimene. Pigem vihkasin hommikul üles tõusmist ning minu õhtud lõppesid 3-4 ajal öösel ning ärkasin 12-1 vahel päeval. Aga mingi hetk hakkasin vaikselt oma aega nihutama hommiku poole. Ärkasin kell 12, siis 11, siis 10 ja nüüd olen jõudnud 8-9 vahele. See on andnud mu produktiivsusele meeletu boosti. Ma jõuan hommikul nii palju rohkem ära teha ning iga tund on palju kasulikumalt ära kasutatud kui enne. See on olnud minu jaoks kõige suurem häkk.
Pane endale kirja eesmärgid – kui sul ei ole eesmärke kirja pandud, siis kobad sa lihtsalt pimeduses. Eesmärgid annavad valusalt teada, kui oled läbi kukkunud, aga samas annavad nad ka meeletu edu tunde, kui neid saavutad. Su elu muutub õnnelikumaks, kuna iga eesmärgi saavutamine pakub mõnusat rahuldust. See on üks lihtsamaid viise, kuidas oma elu parendada.
Jaota oma eesmärgid väikesteks sammudeks – nii on motivatsiooni rohkem ja eesmärke kergem ületada. Kui sead endale eesmärgiks nt 40ndaks eluaastaks miljon eurot pangakontol, siis see võib tunduda üsna võimatu. Aga kui jaotad selle väikesteks sammudeks, nt 30ndaks 500 000€, 25ndaks 250 000€ ning need omakorda kuude ja nädala eesmärkideks, ei tundu selle saavutamine enam nii utoopiline.
Eesmärkide puhul kehtib 4 reeglit – Nad peavad olema spetsiifilised, saavutatavad, realistlikud ja ajas mõõdetavad. Nt “Mu 2019 aasta septembri kuu passiivne sissetulek on 3000 eurot.” Selle asemel, et panna eesmärgiks “Suurendan oma passiivset sissetulekut”. See aitab eesmärgil silma peal hoida ning saavutamist saab mõõta.
Kui asi võtab alla 5 minuti aega, siis tee see kohe ära – kohene tegutsemine vähendab stressi, sest saad midagi kaelast ära.
Analüüsi kõiki oma tegevusi – kui leiad ennast midagi tegemas, siis mõtle, kas see tegevus viib sind oma eesmärgile lähemale. Jah, teleka ees on mõnus krõpse süüa ja viimast seriaali vaadata, aga kas see tegevus viib sind oma eesmärgile lähemale? Kui jah, siis muidugi jätka, aga kui mitte, siis äkki saaksid seda aega kasumlikumalt kasutada?
Korista oma töökeskond ära – mida vähem on su ümber segavaid faktoreid, seda paremini saad keskenduda oma eesmärgi täitumisele. Segadus põhjustab stressi!
Tee tööde vahele väiksed pausid ja liigu ringi – ringi liikumine aitab panna vere ringi käima ning täidab su aju rohkem hapnikuga. See aitab sul vähendada stressi ja olla rohkem fokusseeritud.
Kasuta ära tühjad minutid – kui oled autoga sõitmas, siis asenda raadio kuulamine näiteks enesearenduspodcastiga. Üks osa minu tööst on selline, mida teen praktiliselt autopiloodil. Olen seda tehes endale eesmärgiks võtnud samal ajal uusi asju õppida. Püüan samal ajal õppida uut keelt või leida viise, kuidas ennast vaimselt arendada.
Lülita välja sotsiaalmeedia – kui keskendud oma eesmärkide täitmisele, siis lülita selleks ajaks välja oma sotsiaalmeedia kontod. Iga väike uuendus Facebookis või Instagrammi scrollides kaotad minuteid, mis lõpuks moodustavad suure osa su päevast. Eemalda segavad faktorid!

Aga tuleme tagasi mu novembri kuu kokkuvõtte juurde. Portfell saavutas peaaegu veerand miljoni piiri, aga jäi siiski pidama ca 247 000€ juurde, natuke jäi puudu.

Olen ajaliselt veidi maha jäänud blogi ülevaadetega, seetõttu ka alles jaanuaris tuleb mu novembri kuu ülevaade.

Novembri kuu passiivne sissetulek oli 2231€ ehk siis teine koht selle aasta tulemuste seas!

Passiivne sissetulek jagunes nelja erineva sissetuleku allika vahel.

Portfelli jaotus on selline:

Vaikselt on raha osakaal tõusmas, sest põnevaid investeerimisvõimalusi hetkel turul väga pole ning mul ei olnud ka füüsiliselt väga aega, et otsida uusi projekte, kuhu raha paigutada.

Aga vaatame portfelli lähemalt.

Ühisrahastus toimetab vaikselt edasi. Omarahast tiksutan summasid välja ning Mintos toodab raha edasi.

Tule investeeri koos minuga Mintoses ja me mõlemad võidame 1% boonust investeerides. Vajuta sellele lingile, et avada endale Mintoses konto:

https://c.trackmytarget.com/iup527

Kuidas see töötab? Mart avab üleval oleva lingiga konto ning hakkab Mintoses investeerima. 30 päeva pärast on Mart investeerinud kokku 3500€ ning me mõlemad saame oma kontole 35€ puhast raha. Sama diil juhtub ka 60ndal ja 90ndal päeval. Mida rohkem investeerid, seda rohkem boonust saad!
Win win!

Mintose tagasiostu kampaania läks ka minust üllatavalt kergelt üle ning see pisike summa, mis tagasi osteti, läks kohe uuesti välja.

Mikrolaenud maksid ilusasti summad ära ning koostöö jätkub endiselt.

Rahabotid huugavad külmas hästi ning igakuiselt näen oma kontol uusi numbreid.

Aktsiad on ainukesed röövlid, kes mult raha ära viivad. Kõik teised toovad kohale, aga nemad varastavad ära. Hetkel veel midagi maha ei müü, nii et loodetavasti lähiaastatel muutub miinus plussiks!

 

 

 


6 thoughts on “10 häkki produktiivsuse tõstmiseks – 18.11 h2ck.final.november

 1. Tõnis Keel Reply

  Mintose link ei tööta.
  Kirjeldad ehk tulevikus mis on rahabotid?

  1. Rahabot Reply

   Aitäh, et teada andsid! Nüüd jälle töötavad 🙂
   Üks hetk võibolla süüvin natuke sügavamalt nende hingeellu tõesti 🙂

 2. Tõnis Keel Reply

  Miks sa Investly ei kasuta? Annab kiirelt 8 – 10% raha ja tundub usaldusväärsem kui Läti investorile Crowdis raha panna. 🙂

  1. Rahabot Reply

   Ei anna Crowdis raha välja ning Investly on kohati isegi ebausaldusväärsem. Mina ja mu tutvusringkonnad on sealt raha välja võtnud.

 3. AP Reply

  Väga põnev – miks I ebausaldusväärne on? Kas seoses hiljutiste vangerdustega juriidilise keha ,juhatuse jm osas?

  1. Rahabot Reply

   See mängib kindlasti ka rolli. Siseelu natuke tundes, siis minu isiklik soovitus oleks oma raha eemal hoida.

Leave a Reply