50 000 eurot passiivselt teenitud -19.10 h2ck.final.oktoober

 

Kätte on jõudnud aeg, kus tuleks visata pilk veidi tagasi. Alustasin investeerimisega 2017 aasta jaanuaris. Sellele eelnevalt olin ma aga pea kaks aastat oodanud, et investeerimisega alustada, kuna kõikjal kõlasid laused, et turg on kohe kokku kukkumas ning praegu ei ole kindlasti õige aeg investeerimisega alustada. Ma ootasin krahhi, mida aga ei tulnud ega tulnud. Otsustasin 2016 aasta detsembri jõuluööl, et aitab ootamisest. Kui ma ei tegutse, siis jäängi ootama võimalust, et turgu üle kavaldada. Ma kandsin jaanuaris oma esimesed sendid Mintose ja Twino kontodele ning selle abil teenisin veebruaris vapustavad 1.42 eurot. Summa oli küll väike, aga minu jaoks ikkagi märkimisväärne. See pani aluse minu julgusele ja sütitas huvi, et on aeg tegutseda ning käed mustaks teha!

Nüüd pea kolm aastat hiljem olen ma teeninud passiivselt natuke üle 50 000 euro. See on keskmiselt 1500€ iga kuu. Kui ma ei oleks jaanuaris alustanud ja teeninud seda esimest 1.42 eurot, siis ma ei oleks siin, kus olen praegu. Kui ma oleks endiselt majanduslangust, börsiturgude kokku kukkumist või kinnisvara krahhi ootama jäänud, siis oleksin jäänud ilma väga suurest kogemustepagasist. Kui ka sina hetkel mõtled, et kas ikka peaks alustama investeerimisega, siis ära mõtle, vaid alusta. Keegi, mitte keegi, ei tea, kas turg või majandustõus jätkub ühe päeva, aasta või aastakümneid. Sa saad kasutada vaid hetkel olemasolevat informatsiooni ja selle põhjal tegutsema asuda!

Oktoobri lõpuks oli portfell natuke üle 370 000 euro.

Oktoobri passiivne sissetulek oli 2740 eurot ja selle kuuga täitus ka 50 000 eurot passiivselt teenituna! Higivaba papp nagu herr Rahakratt kuulutab. Võttis aega kõigest 34 kuud!

Ja kui see summa ei motiveeri sind investeerima, siis vaatame, mida selle summa eest saaks?

Näiteks ühe sellise Porsche 911 Carrera 4S

Või hoopis täiesti tutika maja Viljandisse

Või tee endale helikopteri piloodi load ja üle jäänud raha eest osta üks Mosquito kopter 

Või siis osta McDondaldsist 37 000 burgerit ja pääse kohalikku lehte. Hetkel on Eestis rekordiks kõigest 1000 burgerit! 

Aga nagu õigele investorile kohane, siis see raha tuleb uuesti investeeringutesse suunata, et lumepall jätkaks oma veeremist.

Passiivne sissetulek jagunes ühisrahastuse, mikrolaenude ja RahaBoti vahele.

Kogu portfell on hetkel jaotunud selliselt:

Raha osakaal on muutunud suuremaks ning püüan leida võimalusi, kuidas seda novembris vähendada. Aga samas pean arvestama sellega, et järgmise ca poole aasta jooksul jääb vaba raha osakaal üsna suureks, kuna püüan koguda raha uue kodu sissemaksuks. On aeg leida endale suurem kodu ning selle jaoks on esimesed sammud juba tehtud.

Ühisrahastuses on vähemalt Mintoses olukord paremaks läinud, kus intressid on jälle ülespoole kerinud. Mintose tootlikuseks ca 11% ja OmaRaha tootluseks 17%. Viimases aga on laenajad veidi kadunud ning raha enam endise hooga välja ei lähe.

Tule investeeri koos minuga Mintoses ja me mõlemad võidame 1% boonust investeerides. Vajuta sellele lingile, et avada endale Mintoses konto:

https://c.trackmytarget.com/iup527

Kuidas see töötab? Mart avab üleval oleva lingiga konto ning hakkab Mintoses investeerima. 30 päeva pärast on Mart investeerinud kokku 3500€ ning me mõlemad saame oma kontole 35€ puhast raha. Sama diil juhtub ka 60ndal ja 90ndal päeval. Mida rohkem investeerid, seda rohkem boonust saad!
Win win!

 

Mikrolaen on siiani probleemivabalt tööd teinud ning võib juhtuda, et laen makstakse veel sellel aastal tagasi. Hetkel on tegemist tagatud laenuga, kuid käivad jutud, et talvel on võimalik ettevõttesse uuesti investeerida, kuid sel korral ilma tagatisteta. Tootluseks pakutakse endiselt 20%

FunderBeamis on LaMuu ainult allapoole kukkumas ning sealt saadud jäätiste hind aina tõuseb.

Aktsiad on vaikselt tiksunud. Midagi juurde ostnud ei ole, kuigi Tallinna Kaubamaja ja Silvano on mul vaatluse all. Hetkel BHF xirr 11%, Apranga 2%, SAB 11% ja Merko 14%. Võrreldes eelmise kuuga on Apranga muutunud positiivseks ja Merko kaotanud paar protsendipulka.

 

Kogu portfell on jaotunud selliselt:

PS. Kes soovib jätkuvalt investeerimisega alustada, aga ise ei oska raha paigutada, siis võtan 3% laenu sisse. Minu poolt tootlus ja sinu poolt murevaba passiivne investeering! 😉


17 thoughts on “50 000 eurot passiivselt teenitud -19.10 h2ck.final.oktoober

 1. Heiko L Reply

  Hoi! Mis tööd peab tegema, et selliselt pappi kühveldada? Tootlus tootluseks, sissepandud raha osakaal on märkimisväärselt suur!

  1. Rahabot Reply

   Aus küsimus, aga päris ausat vastust ei saa kahjuks anda. Ma ei tahaks veel oma identiteeti välja anda.
   Küll aga võib sellise tulemuseni Eestis näiteks vabalt muusiku või suisa juuksurina jõuda 😉

 2. Torujyri Reply

  Aasta 2020 pole kaugel kas juba tajud finantsvabadust või on ahnus kasvanud koos portfelliga? 😀

  1. Rahabot Reply

   Finantsvabadus juba käes, aga väga keeruline on ratta pealt maha hüpata. Kui tööd tuleb uksest ja aknast sisse, siis on raske ei õelda.

 3. Elunaut Reply

  Kas uus kodu on juba välja vaadatud? Saan aru, et mõned postitused tagasi tehtud pangalaenude võrdlus oli ka sellest tingitud?

  1. Rahabot Reply

   Hoiame pidevalt turul silma peal, aga päris sellist õiget õiget pole veel leidnud. Eks meie soovid on üsna spetsiifilised ja sellele sobivat keeruline leida 😀

 4. Elunaut Reply

  Unustasin seda muidugi öeldae, et numbrid on vägevad!

  1. Rahabot Reply

   Suured tänud sulle!! 🙂

 5. Truffal DiinoTruff Reply

  Peab ka täheldama, et sisse pandud raha hulk on päris muljetavaldav. Keskmiselt midagi 8k € ringi kuus. Ütleme, et sellise sissetuleku juures elustandard on keskmine/madal ja saab 1k€ kuludega hakkama tähendaks see ikkagi igakusit teenistust sinan 9k€ kanti. Eestis tundub sellise sissetuleku tekitamine palgatööga ikka üsna keeruline.
  Ettevõtjana/FIE-na võib-olla kergem mingis tulusas niššis vist?

  1. Rahabot Reply

   Puhtalt palgatööga võib sellise summa saavutamine keeruline tõesti olla. Kuigi mul on paar tuttavat, kes ainult palgatööga teenivad ca 4000-6000€ vahemikus.
   Ma ise tegutsen ühemehe ettevõtjana mitte it sektoris ning kui Eestis oma asja hästi teha, siis on tegelikult väga võimalik oma ala täiesti tippu jõuda 🙂

 6. Rahakratt Reply

  Nagu laulis kunagi 2 Nobedat Starti: Olen poolel teel su juurde.

  1. Rahabot Reply

   Peaksime kunagi kokku saama ja investeerimisvõimalused üle käima. Äkki annaks midagi optimeerida 😉

 7. marko Reply

  Tere

  Mis asi sinu portfelis on Rahapot? Mis see sisaldab?

 8. Martin Reply

  Hei! Hea ladus jutt ja kenad numbrid! Jätka samas vaimus.

  Kas räägid lähemalt ka starteegiatest, mida Mintoses ja Omarahas kasutad? Kammisin eelnevaid poste ja ei suutnud välja peilida seda infot.

  1. Rahabot Reply

   Suur suur tänu sulle 🙂
   Mintoses võtan sisse Varksi laene 11.5% intressiga kuni kuu aega ning näpuotsaga ka creditstari ja Banknote kuni 36k 11% laene.

   Omarahas annan kahele kõige kõrgemale Eesti laenugrupile 4 ja 5 aastaseid laene min brutointressiga 30%.

 9. Martin Reply

  Palju Omarahas sellise filtriga kuus välja ca liigub? Vaatan, et Mintoses hetkel intressid paar protsenti maas varasemast.

  1. Rahabot Reply

   Hetkel ei liigu üldse. Tundub, et kogu raha läheb Omaraha omanikel nende endi panka äkki

Leave a Reply