10 000 päevas – 18.10 h2ck.final.oktoober

Hetkel on blogimaastikul kuumaks teemaks, kas postitada oma kuu ülevaateid või mitte. Viimati võttis sõna Taavi, kes kirjutas oma blogis, et tõmbab mõneks ajaks tagasi kuu ülevaadete kirjutamisega. Mul on kahju näha, et mõned blogijad on selles osas alla andnud ning igakuiselt ei jätka ülevaadete kirjutamisega. Olen nõus, et kuu ülevaade võiks olla mõnel juhul veidi sisukam, aga täitsa ära ma seda ei kaotaks. Mulle igatahes meeldib teie kõigi kuu ülevaateid lugeda ning soovin kõigile edu nende kajastamisel!  🙂

Minu enda portfell on hetkel kasvanud ca 235 000 euro peale, umbes 5% tõus võrreldes eelmise kuuga. Kui tugevalt pigistada, siis võiks ju detsembri lõpuks maagilise veerandsaja piiri kätte saada!

Enne kui laskume portfelli detailidesse, siis tahaksin teile rääkida veidi oma pealkirja vihjest. Seadsin endale eesmärgiks teha iga päev 10 000. Mitte eurot, aga sammu. Olen nüüd selle eesmärgiga kolmandal kuul, kus igapäevaselt olen suutnud oma eesmärki täita või veidi ületada. Ma arvasin alati, et teen päevas vabalt selle numbri täis, aga kui mingi hetk hakkasin reaalselt kandma nutikella ( Xiaomi Mi Band (Aliexpressist tellides 1 generatsiooni oma ca 8€ ning 3 seeria oma ca 22€) või Fitbit Versa Eestist ostes ca 200€), siis mõistsin, kui vähe võib igapäevaselt samme tulla. Kui olin enda arvates aktiivne, siis päevane sammude kogus jäi ca 7000-8000 juurde ning kui veetsin enamuse ajast päevas arvuti taga, siis jäi sammude arv kõigest 2000-4000 juurde. See oli minu jaoks suur üllatus. Olin suuresti end paremaks arvanud. Aga otsustasin, et püüan igapäevaselt vähemalt 10 000 sammu täis saada. Hakkasin lühemaid otsi tegema jala ning käima õhtuti naabruskonnas jalutamas. Selle projekti käigus mõistsin ka, kui väga mul on vaja väljas käia. Kui olen terve päeva veetnud koduseinte vahel, siis tundsin ennast mõttetuna. Isegi kui olin terve päeva tegus olnud. Avastasin enda jaoks, et vajan päevas vähemalt korra värsket õhku ning liikumist. Loodan, et äkki seda postitust lugedes käib ka kellelgi teisel peas plõks ning avastab enda jaoks uue mõnusa tegevuse.

Tulles tagasi portfelli juurde, siis oktoobri kuu passiivne sissetulek oli 2140.11 eurot. Selle aasta kolmas tulemus ning pronksikoht!


Passiivne sissetulek jagunes sarnaselt eelmise kuuga nelja sissetuleku allika vahele.

 

Väike erinevus sellega, et dividendi ei saanud.

Portfell ise on muutunud selliseks:

Olen tõstnud veidi aktsiate osakaalu, mis teades nüüdsest info, oli veidi ennatlik. Tol hetkel ei osanud oodata, et lähiajal on meid ootamas väike krahh.

MinuSampo andis mulle oma vägeva portfelli meisterdamisäpi, mille abil saan nüüd ka veidi teistsuguse visuaaliga oma portfelli teile näidata:

Ühisrahastus rindel oleme muutusteta. Omarahas vaatan vaikselt, kuidas euro haaval mu raha tagasi tuleb ning midagi sealt välja ei liigu. Nende endi viimane tabel küll näitab viimase 12 kuu tootluseks 19,5%. Sellist taset aga kahjuks tänasel päeval enam võimalik saavutada ei ole. Mintos toodab truult igakuiselt raha juurde ning selle keerutamine käib kiirelt ja efektiivselt.

Tule investeeri koos minuga Mintoses ja me mõlemad võidame 1% boonust investeerides. Vajuta sellele lingile, et avada endale Mintoses konto:

https://c.trackmytarget.com/iup527

Kuidas see töötab? Mart avab üleval oleva lingiga konto ning hakkab Mintoses investeerima. 30 päeva pärast on Mart investeerinud kokku 3500€ ning me mõlemad saame oma kontole 35€ puhast raha. Sama diil juhtub ka 60ndal ja 90ndal päeval. Mida rohkem investeerid, seda rohkem boonust saad!
Win win!

Mogo küll andis paar päeva tagasi, et nad suutsid välja anda 9,5% võlakirja ning nad kavatsevad ca 50% iga riigi portfellist tagasi osta. Kui oled ennast suuresti Mogosse sisse ostnud, siis arvesta, et varsti võib sul olla üsna palju vaba raha. Aga õnneks Mintoses laenupakkujaid on ning rahale uue üürniku leidmine ei tohiks olla raske.

Mikrolaenud töötavad hästi ning pakuvad mõlemad 20% tootlust. Eelmise huvilisega jäid asjad pooleli ning kedagi rohkem kosjas käinud ei ole.

RahaBotid töötavad endiselt jõudsalt edasi ning olukord ei ole eelmise kuuga muutunud.
RahaBot 1 – kõige esimene masin, mis pakub ca 11% tootlust. Hetkel on kõik mured lahendatud ning raha printimine käib üsna muretult.
RahaBot 2 –  pakub ca 9% tootlust ning õnneks väiksemad viperdused on loodetavasti pikemaks ajaks lahendatud.
RahaBot 3 – kui võtta arvesse kogu kapitali, mis sai selle masina sisse investeeritud, siis oleks tootluseks ca 7%. Selle põhjal võiks õelda, et mudel on kõige nõrgem. Aga pärast väikseid modifikatsioone ja kapitali ümber struktueerimist, on masina tootluseks tõusnud ca 20%. Tegemist on ka kõige viimase ja suurema masinaga. Kuigi üks hammasratas sõidab endiselt sisse, siis minu imestuseks ei ole veel midagi katki läinud. Jätkan printimist ning loodan selle aasta sees masina probleemidega rohkem mitte kokku puutuda.

Aktsiad on see kuu teinud üsna negatiivse käigu. Hakkasin neid ostma ca kuu liiga vara. Püüdsin teha ostuhinna keskmistamist aga see läbi ostsin ikkagi liiga kõrgelt.

Punaste numbrite nägemine ei ole väga tore. Apranga vana suslik on suisa -21% minu ostuhinnast alla kukkunud. Viimase teate kohaselt ostis Apranga üks bossidest ca 250 000 tuhat aktsiat endale juurde. See võiks näidata, et juhtkonnal endal on ettevõttesse usku ning hetkel saab aktsia üsna odavalt kätte. Plaanin lähiajal sama koguse juurde osta, et saada hinda alla.

Kui nüüd aga reaalselt numbrid läbi kalkuleerida, siis tootluseks näitavad nad kõik ca 5-7% vahemikku. Ratsionaalselt mõeldes ei ole väga mõistlik hetkel aktsiaturule panustada. Mintos pakub 12% tootlust ning ettevõtetele raha laenamine suisa 20%. See on ikka väga arvestatav vahe. Aga mingil kummalisel põhjusel tõmbab mind kõige rohkem just aktsiaturg. Selles on midagi põnevat, mis paneb pidevalt tagasi tulema. Eks sellepärast sai ka vist Härra Roosaare endale IB ettevõtte konto tehtud. Aktsiaturgudel tegutsemine tekitab mingisugust hasarti, mida teised varaklassid ei suuda pakkuda.
Aga lülitades emotsioonid välja, siis hetkel vaatab aktsiakontol vastu peaaegu 3000 eurone miinus. See ei ole väga tore 😀


13 thoughts on “10 000 päevas – 18.10 h2ck.final.oktoober

 1. - Reply

  Mis sweatcoinist arvad ? Kui palju liigud…

  1. RahaBot Reply

   Kuulsin sellest natuke aega tagasi, aga siis tähelepanu ei pööranud. Aga tõmbasin nüüd äpi alla ja vaatame, mis ta endast kujutab 🙂

 2. Eluolust Reply

  Nice bait, well set ja mina kohe muidugi klikkisin 😀

  Blogi ikka toob päris hästi sisse, mis on sinu saladus?

  1. RahaBot Reply

   Ei olegi mingit saladust 😀 Kutsun lihtsalt inimesi Mintosega liituma ning aitan kõigil raha teenida 😀

 3. rahakratt Reply

  Mis selle higimündiga teha saab? Ainult mingist nende heakskiidetud Hobby Hallist kaupa tellida või kuskil normaalse inimese poes maksta/käššiks koverteerida?

  1. RahaBot Reply

   Sa saad olla virtuaalne kunn. Sellest peaks juba täitsa piisama

   1. rahakratt Reply

    See tiitel juba olemas. Mis veel?

    1. RahaBot Reply

     Ega siis rohkem ei olegi võimalik. Sul on max level juba.

     1. rahakratt

      Lõpuboss!!

 4. Dumoweed Reply

  Ma natuke võhik ja tekkis lugedes küsimus, mida su rahabotid teevad? Kaevurid kübermaailmas?

  1. RahaBot Reply

   RahaBotid prindivad mulle igakuiselt füüsilist raha. Mündikaevur ma ei ole 🙂

   1. Dumoweed Reply

    Peab ütlema et su vastus ei rahuldanud kuidagi mu huvi 😀 Täpsemalt ei tahaks valgustada?

Leave a Reply