RahaBoti taassünd!

 

Uus aasta algas minu blogi jaoks uue nimega – RahaBot! Olles edukalt saavutanud oma eelmise nimega Google esilehe topi, siis juhtus selline täbar olukord, kus minu endine blogi nimi sai patendiametist teise isiku poolt kaubamärgi taotluse. Õigustuseks võib küll õelda, et samanimeline domeen ning ettevõte oli juba eelnevalt mitu aastat registreeritud. Minu blogi oli selleks ajaks kõigest aasta elanud. Ma küll ei tea, kust tuli äkitselt huvi antud nimi ära märgistada. Võibolla liiga innukad blogilugejad pommitasid internetiavarustes küsimustega, mis see RahaBot ikkagi on!? Vastust aga sellele küsimusele teab vaid 1 protsent kõige eksklusiivsemast 1 protsendi klubist.

Tulles aga tagasi mu blogi nime juurde, siis see põhjustas olukorra, kus põhimõtteliselt tegutsesime samas valdkonnas ning minu bloginimel ei olnud kaubamärki registreeritud. Suhtlesin kaubamärgi osas paari erineva juristiga ning antud küsimuse lahendamine oleks jätkunud tsiviilkohtus. Kui keegi mu siit anonüümsest blogist välja oleks suutnud tirida, siis siiski suure tõenäosusega oleks mul olnud ikkagi õigus oma nime edasi kasutada. See aga oleks ikkagi tähendanud minu jaoks suurt närvi-, raha- ja ajakulu. Tundsin, et mul on mõistlikum enda aega kuskile paremasse kohta investeerida ning minna kergema vastupanu teed. Vahetasin oma blogi nime ning sellest sündiski

RahaBot!

PS. Rahakratt vaata ette. Hetkel ei ole su nimi veel kaubamärgiga kaitstud. Varsti pead ka endale uue nime nii võtma. Pakun sulle kohe ka paar uut varianti välja RahaRott, RahaKott või RahaKutt. Kui minu nimi käiku läheb, siis viska 10% kasumist siia!

PSS. Üsna peatselt postitan ka novembri ja detsembri ülevaated ning siis ongi aeg aasta kokkuvõte ära teha 🙂


7 thoughts on “RahaBoti taassünd!

 1. Eluolust Reply

  Väga täbar olukord tõesti.
  Aga no mis seal ikka!

  1. Rahabot Reply

   Õnneks elu läheb edasi!

 2. rahakratt Reply

  Mida aanust? Pean tõesti laskma mõnel ustaval alamal nimi ära regada, kui päriselt sellised olukorrad tekivad. Või sa lihtsalt proovid mind odava trikiga kapist välja meelitada?
  Ps. Raharott on muidugi päris omapärane valik…

  1. Rahabot Reply

   Sa tuled ju ise täitsa vabatahtlikult juba kapist välja, kui konverentsil esinema hakkad 😀
   Soovitan tuleviku mõistes küll ära registreerida. Sul juba tuntud ja sisse töötatud brändinimi, mis võiks mõnele huvi pakkuda küll.
   Mul oli õnneks/kahjuks alles üsna värske ja seetõttu polnud kõige raskem vahetust teha.

   1. rahakratt Reply

    Tavai, kohe helistan politseisse ja uurin.

 3. VP Reply

  Teoreetiliselt oleks võinud soovi korral nime edasi kasutada. Kaubamärgi puhul on oluline aru saada, mis klassis ja teenustega see nimi saab kaitstud. Vaadates praegust avaldust ei tohiks asjad omavahel konflikti minna.

  1. Rahabot Reply

   Põhimõtteliselt oleks võinud tõesti ning ka isegi kohtusse minnes, oleks suure tõenäosusega selle loa saanud, aga ma ei soovinud oma aega kulutada selle peale. Kergem oli väike rebränding teha 🙂

Leave a Reply