Vaikne kasv – 21.02 h2ck.final.veebruar

Käes on uus kuu ning on aeg visata pilk portfelli peale. Veebruaris sai natuke raha juurde kogutud ning brutoportfell on ca 420 000 eurot. Netoportfell nii suurt kasvu ei teinud ning on hetkel ca 387 000 eurot.
Aga ka väike kasv on siiski progress edasi ja seda on tore näha.

Veebruaris oli 30 tööprojekti, mis teeb praktiliselt 1 projekt päevas.

Seda kuud jäid minu jaoks iseloomustama:

  • Talverallid Kõrvemaal – meeletult ilus loodus ja adrenaliin
  • Lumise talve nautimine ning seal hulgas ka uisutamas käimine
  • Ehituspoes põrandamaterjalide valimine
  • Perega Lõuna-Eestis suitsusauna ja tünnisauna proovimine ning jääauku hüppamine

Veebruari sissetulek oli üsna nõrk, jäädes ca 7800 euro juurde. Selle tulemusega oleme langenud tagasi 2017 aasta tasemele.

Veebruaris on ehituse alla läinud ca 87 000 eurot. Märtsi lõpu seisuga oleme suure tõenäosusega ületanud ka 100 000 euro piiri. Loodetavasti aga on selleks hetkel katus ning fassaad ka tehtud.

Passiivne sissetulek oli veebruaris 1909.59€

Portfell hetkel selline:

Raha osakaal on vaikselt vähenemas, kuna ehitus võtab suure ampsu ära.

Ühisrahastus toodab endiselt miinuseid ja tundub, et Mintosest ei pruugi enam midagi tagasi tulla.

RahaBotid töötasid see kuu hästi ja probleeme ei esinenud.

Mikrolaen genereerib endiselt ning suurendasin ka nende ettevõttes veidi osalust.

Funderbeamis ei teinud midagi.

Aktsiate puhul on seisukord selline:

Balti börs:

Aktsiad kasvad nagu pärmi peal ja portfell paisub.

USA börs:


FRT on teinud päris meeletu kasvu ja on see läbi muutunud ka kõige suuremaks positsiooniks. Ostsin juurde EQQQ, SHBAs, CVX, EQNR, NHI, T, XOMi. Uue positsioonina lisandus ainult SHBAs, teisi ostsin tasakaalustamiseks juurde.

Kogu portfell:

Kogu aktsiaportfell on tõusnud ca 14% eelmise kuuga. Eesti börsil on endiselt kõige suurem osakaal. Merko kiire kasvu tõttu on see positsioon muutunud kolmandaks suuruseks kogu portfellist, surudes Apranga neljandaks.

 

Võlakirjades uuendusi ei ole.

Rahaboti aktsia seisud – 21.01 h2ck.final.jaanuar

 

Portfell kosus jaanuaris väga vähe ning on natuke üle 415 000 euro. Sellest netoportfell on veidi rohkem kosunud ja on hetkel jäänud 385 000 euro peale.

Jaanuaris oli 27 tööprojekti, mis on tegelikult vähem kui keskmine. Suuresti on see tingitud koroonast ning näen, et see langustrend on järgmised paar kuud kestmas.

Seda kuud jäid minu jaoks iseloomustama:

  • Jõhkralt palju lund 😀 – super talv on olnud!
  • Koroona isolatsioon – partner sai koroona ning pidime eneseisolatsioonis olema. Üllatuslikult temaga koos olles mina ei saanud koroonat.
  • Murdvargus kodus – pätid murdsid uksest ja aknast sisse ning viisid kogu maise vara ehituselt.
  • Lõuna-Eestis off the grid olemine – võtsime paariks päevaks täiesti nutinetivaba majutuse ja lihtsalt olime.
  • Ühine põrandate vedu kogu suguvõsaga – saime majas põrandad valatud ning ehitustööd jätkuvad.

Detsembr oli üle ootuste kõrge lend, kuid jaanuaris pöördusime tagasi nö. tavalise sissetuleku suuruse juurde, milleks oli ca 10 000 eurot. 

Jaanuaris on hetkel ehituse alla läinud ca 75 000 eurot. See on pea 15 000 eurone hüpe võrreldes eelmise kuuga. Saime ära makstud põranda, akna ja fassaadi kulutused. Järgneva kahe kuu jooksul loodaks asjad ka ette ja paika saada.

See kuu õnnestus 1 euro võrra rohkem passiivselt raha teenida. Väiksed võidud! Nimelt oli jaanuari kuu passiivne sissetulek 1931.10€. 

Kui kõik ilusasti jätkub, siis see aasta võiks saada 100 000 passiivselt teenituna tehtud.

Portfell ise näeb välja selline:

Raha on teinud korraliku 7% languse, kuna väga palju läks jaanuaris kodu ehitusmaterjalide peale.

Ühisrahastuses püüan endiselt kõike, mis tuleb välja kanda. Reaalsuses tähendab see Omaraha miinuseid kirja pannes ning Mintose lukus oleva raha vaatamist.

Rahabotid töötavad, kuid ühel kõige vanemal masinal juhtus jaanuaris lühis. Üks hetk käis masinas pauk ja lõi isegi voolud välja. Põhjust ma ei suutnudki tuvastada. Küll aga sulatas see ära trükkari. Õnneks sain uue jupi tellida ca 100 euro eest.

Mikrolaen tõi regulaarselt raha sisse ning hetkel kõik tore. Suurendasin ka oma osalust antud ettevõttes. Nii et ma justkui olen ise endale raha laenanud ja teenin see läbi intressi 😀 See on ka suuresti tõstnud osalused ettevõtetes osakaalu.

Funderbeamis midagi uut juurde pole võtnud.

Aktsiate puhul ütleb üks pilt rohkem kui tuhat sõna, nii et nüüd on teie ees suisa kolm pilti!

 

Balti börs:

Midagi uut juurde soetanud ei ole. Hetkel on kõige väiksem positsioon Eftenil, mille kasumiks ca 40%. Kuidagi kurb on kallima hinnaga juurde osta ja siis oma kasumi % vähendada. Aga püüan enam vähem kõiki osakaale võrdseks saada.
Küll aga on Tallink ja Tallinna Sadam ootele pandud ja neid positsioone ei suurenda.

Usa börs:

Kõige suurem positsioon Swedbankis ja FRTs. Püüan portfelli üles ehitada selliselt, et pool portfellist oleks EQQQ ja VWRLis ning ülejäänud üksikaktsiate vahele jaotunud. Kui oma üksikaktsiatega pange panen, siis on vähemalt laiahaardelised indeksid päästma tulemas.

Mõlemad börsid kokku:


Hetkel troonib turul balti börs. Suurimad kolm osakaalu on BHF, SAB1l ja Apranga.

Võlakirjade puhul endiselt Creditstari võlakirjad portfellis ning loodetavasti märtsis saab ka esimese makse.

 

 

 

2020 kokkuvõte – purunenud eesmärgid

 

Märts käes ja postitused järjest venivad. Nüüd kolmandal aastal on blogimise tung maha veeremas ning pole enam seda põnevust. Investeerimine pakub endiselt huvi, kuid sellest blogis kirjutamine on muutunud pigem kohustuseks. Aga ma püüan oma viimast kolme lugejat veel hoida ning seekord võtan ette 2020 aasta kokkuvõtte. Kes järjepidevalt on lugenud, siis neil on juba pilt selge.

2020 aastat alustasin 450 000 brutoportfelliga, millest netoportfell oli ca 330 000 eurot. Aasta lõpetasin aga hoopis ca 420 000 euroga, millest netoportfelli osa oli ca 380 000 eurot. Aasta jooksul sai päris korralikult laenukoormust vähendatud ja võimendust jäi minimaalselt sisse.
Mure oli selles, et polnud kuskile laenuraha paigutada. Vastasel juhul oleksin hea meelega veel teiste raha investeerimisel ära kasutanud.

Passiivne sissetulek  jäi keskmiselt ca 2000 eurot kuus, mis aitas hoida endiselt finantsvaba oligarhi staatust. Sellise portfelli suuruse juures on passiivselt teeninud sissetulek häbiväärselt väike. See on reaalne näide kõigile, kuidas suures osas raha istumine, ei too midagi sisse.

Portfelli laastas ka aasta teises pooles maja ost ja sellega seotud remonditööd, mis jätkuvad ka tublisti veel 2021 aastal.
Kui maja ostu mitte arvestada, siis portfell oleks kasvanud kriisiajal isegi üle ootuste hästi. 2019 aastaga võrreldes oli eelmisel pea 25% puhas kasumi tõus.

Tolle aastaga käisid läbi portfellist 3 erinevat RahaBotti, mis said samuti huvilistele maha müüdud. Hetkel olen endale endiselt 3 RahaBotti alles jätnud, et ka siin kriisi ajal vähemalt mingisugune sissetulek olemas oleks.

Tööalaselt sai see aasta pea 10% vähem tööd tehtud, aga seevastu suutsin eelmise aastaga võrreldes 25% rohkem teenida. Ideaalis võiks see aasta veelgi 10% tööd vähendada ja kasuminumbrid samaks saada.

 

2020 aasta eesmärgid olid:

  • Investeerimis portfell 600 000 eurot – LÄBIKUKKUMINE – Portfell ca 420 000 eurot.
  • Passiivne sissetulek keskmiselt 3000 eurot kuus – LÄBIKUKKUMINE – Keskmine passiivne sissetulek 2100 eurot
  • 7 Rahabotti, mille keskmine tootlus aastas oleks 12%  – LÄBIKUKKUMINE – Alles jäänud kõigest 3 RahaBotti.
  • Avada Interactive Brokersi konto ja teha esimesed tehingud USA börsil – TEHTUD!

2019 kokkuvõte – 2 aastat finantsvaba!

 

Nagu näha, siis eelmine aasta oli mu eesmärkide osas suur läbikukkumine.

Eelmise aasta TOP 3 postitust olid:

  1. https://rahabot.rahajutud.ee/2020/06/28/kodulaenude-vordlus-koroonakriisi-ajal-20-05-h2ck-final-mai/
  2. https://rahabot.rahajutud.ee/2020/03/04/50-000-eurot-portfellist-lainud-20-02-h2ck-final-veebruar/
  3. https://rahabot.rahajutud.ee/2020/04/07/kriisi-algus-20-03-h2ck-final-marts/

Mida õppisin eelmine aasta:

 

  1. Kuula teisi aga tee ise oma otsuseid ja jää neile kindlaks. Kahel juhul kaotasin üsna suured summad, kuna kuulasin kellegi teise arvamust ja töötasin oma sisetundele vastu.
    Esimene kord müüsin maha kogu oma LHV positsiooni, sest võtsin sisendiks lootuse, et aktsia langeb peale tulemuste välja ütlemist koroona tõttu. Juhtus aga see, et LHV tegi mütsitriki ja lendas hoopis raketina teises suunas.
    Teine kaotus oli Changega, kui müüsin liiga kiirelt oma positsioonid Funderbeamis maha. Realiseerisin küll enda jaoks viisaka kasumi, aga reaalselt oleks see summa olnud 4x suurem. 
  2. Turu ajastamine on väga keeruline. Jää ostma regulaarselt ja ära mõtle turu kõikumiste peale.
  3. Kasuta võimenduse häkki – kui IB euro intress on 1.5%, siis osta dividende maksvaid aktsiaid, mille tootlus oleks 3%+ ning prindi raha.