Kohustus – 20.10 h2ck.final.oktoober


Uus kuu, uus postitus. Same shit, different day. Vaikselt on tekkimas tunne, et võibolla tuleks samuti panna blogija amet maha. Esialgne võlu on kadunud ning pigem on tekkinud kohustus, mida ei tea, kas tahan, soovin, suudan igakuiselt jätkata.

Aga vaatame siis selle portfelli üle. Hetkel on see ca 385 000 eurot, millest netoportfell 350 000 eurot. Ma loodan, et aasta lõpus püsib netoportfell endiselt üle 300k piiri. 
Oktoobris oli 34 tööprojekti, mis on pea 30% kasv eelmise kuuga. See kasv on ka juurde toonud väikse tõusu portfellis.

Oktoobrit jäi minu jaoks iseloomustama:

Aiatööd, kus sai kaasa meele heaks orhideedele uued asukohad leitud.
Perega savikeraamika tunnis meisterdamine.
Tõuksiratturi alla ajamine. Eriti tore, et sellele eelneval nädalal lasin just auto üle värvida ning nüüd vaja uuesti remonti minna 😀
Maja keldri uputamine – võtsin tööle ehitaja, kes suutis üleujutuse tekitada, akna ära lõhkuda, purju jääda ja siis ära kaduda.

Oktoobri kuu sissetulek oli ca 10 000 eurot. 

Suur kukkumine võrreldes eelmise kuuga, aga eelmine kuu oli ka üsna harukordne. Aastalõikes ongi igakuine keskmine sissetulek ca 10k või noh 9681.55€ kui olla täpsem!
Koduehituses oli linna bürokraatia ja ehitaja errori tõttu üsna vaikne ning hetkel on maja alla läinud ca 52 000 eurot. Selle abil oleks portfell juba üle 400 000 euro. Eks tuleb veel edasi rühkida, et see maagiline poole miljoni euro piir ära vallutada.

Oktoobri kuu passiivne sissetulek oli 1736.57€

Kui sa mõtled, et miks investeerima hakata, siis vaata seda rohelist tumedat numbrit! Ca 22% mu hetke portfellist on passiivselt tekkinud just tänu investeerimisele.

Portfell näeb hetkel välja selline:

Raha osakaal endiselt suureneb, kuna turul ei ole ühtegi head RahaBotti.

Ühisrahastuses oli OmaRahas täiesti rõve kuu, kus sain kõige suurema miinuse.

Hea, et ma eraisikuna ei investeeri, sest siis oleks kaotus veelgi suurem. Kui sa endiselt investeerid eraisikuna, siis mõtle väga sügavalt, miks sa nii teed.
Mintos ei tooda enam mitte midagi tagasi. Konto peal endiselt 20 senti ja ca 14,5k eurot kinni.

RahaBotid vaikselt töötavad. Ma loodan, et süsteemi uuendust tegema ei pea, kuna hetke turuolukorras saan üsna normaalset sissetulekut. Kui peaks toimuma uuendus, siis kaotan vähemalt 20% nende sissetulekutest.

Mikrolaen annab endiselt head tootlust ja raha keerleb ringi.

Funderbeamis hoian turul aktiivselt silma peal, aga midagi juurde soetanud ei ole.

Aktsiade puhul Balti börsil tehinguid ei teinud väga, aga see eest USA turul võtsin juurde ABBV, DOW, IBM, IRM, NFG, O, WBA aktsiaid ja siis fondide näol EQQQ ja VWRL. Plaan on pääseda ligi IB odavale võimendusele ja kasutada seda kasvamiseks.
Rahatrükk kestab täies hoos ja ma ei näe, et aktsiate hinnad väga oluliselt langema hakkaks.

 


6 thoughts on “Kohustus – 20.10 h2ck.final.oktoober

 1. Lauri Elias Reply

  Püsin truu lugeja : )

  Kui iga kuu ei viitsi, kirjuta harvem? Ma ise kogun ‘draft’ postitusse ja Slacki chati märkmeid ja kord kuus kirjutan mingi asja neist kokku. Vahel 1 lõigu, vahel pika ränti.

  1. Rahabot Reply

   Aitäh Lauri! Aitäh exceli jagamise eest ka!! 🙂

 2. Finance Freedom Reply

  Kas ma saan õigesti aru, et sul on eramaja? Mis linnas, mis linnaosas?
  Ma tugevalt soovitan blogija ametit mitte maha panna, sest tulevikus tore vaadata kuidas oled suutnud rassida ja progressi imetleda 🙂

  1. Rahabot Reply

   Mhmhm, eramaja jaa. Tallinnas. Peaaegu kesklinnas.
   See on tõesti hea point. Praegugi tagasi kerides on huvitav tolle aja mõtteid lugeda ja numbreid näha. Pisikeste sammudega jõuab tegelikult päris kaugele

 3. Rahakratt Reply

  Kurat, mees, noh. Ma ei saa aru, kas teed siin kunagist vana head msn messengeri tiineka eide strateegiat, kes kirjutas oma staatuseks umbes “jälle koduarestis” vms ja siis kõik pidid küsima hakkama, mis juhtus. Kas me peame hakkama nüüd sind kambaga siin ümber rääkima?
  Ma väga palju ei viitsi vaeva näha, ütlen vaid seda, et teeme ikka selle milkuni võidujooksu ära.

  1. Rahabot Reply

   Hahaha! Aitäh selle kommentaari eest 😀 Tegi tuju kohe rõõmsamaks. Miljon netos või brutos?

Leave a Reply